KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046164
nr 1404 6164
Rudolf Gitsler
(1873-1906), Sverige
Oljemålning, Motiv från Tjockö, Signerad. Olja på duk, 33x58, yttermått inklusive ram: 53x79 cm
Rudolf Gitsler, svensk målare född 1873, död 1906.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:28:16
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr